Často kladené otázky

Angličtina jako příležitost, přijímačky na střední nebo vysoké školy, mezinárodní uznatelnost. Ať je motivace jakákoliv, je správná. 


 Jak poznám svou jazykovou úroveň?

Pokud nejste úplný začátečník či začátečnice nebo nenavazujete na předchozí kurz, pozveme Vás na krátký rychlý a naprosto pohodový pohovor v jazyce. Během pár minut zjistíme jak na tom jste a do jaké skupiny Vás zařadit. Zároveň Vám zodpovíme dotazy ​a budete si moci prohlédnout prostory. Svou pokročilost pro registraci do kurzu proto můžete odhadnout, pokud si však nevíte rady dejte nám vědět - ideálně telefonicky (605 117 709, 387 200 611) nebo třeba prostřednictvím formuláře níže.
A proč nepoužíváme rozřazovací test? Jednoduše proto, že není tak spolehlivý a mohli byste skončit v úplně jiné skupině. Nebojte se - pohovor není zkouška, ale přátelská konzultace. 

Jak se mám zaregistrovat do kurzu?

Prostřednictvím našeho webu vyplníte rezervační formulář. Na jeho základě připravíme závaznou objednávku, kterou podepíšete po ověření jazykové úrovně. Spolu s kopií přihlášky Vám předáme i fakturu k bezhotovostní úhradě.

Lze v průběhu kurzu přestoupit do jiného kurzu?

Ano. V průběhu kurzu je možné přestoupit i do jiného kurzu, pokud to umožňuje kapacita. Vždy se poraďte s naším studijním oddělením.

Mám v průběhu kurzu očekávat testy a domácí úkoly?

Chceme, abyste se jazyk opravdu naučili. K tomu je důležité mít zpětnou vazbu a prostor pro procvičování. Takže určitá forma testování Vás skutečně čeká, zrovna tak jako domácí úkoly. Na druhou stranu, jsme si vědomi, že dospělý, zaměstnaný člověk nemá času (a mnohdy i energie) nazbyt, a tak se držíme zásady zdravé přiměřenosti. 

Co když obsah kurzu nezvládnu?

K tomu by dojít nemělo právě díky zpětné vazbě získávané v průběhu kurzu. Vyučující, pokud uvidí, že v kurzu nestíháte, navrhne opatření, která s Vámi prokonzultujeme. 

Je kurz zakončen jazykovou zkouškou? 

Po dosažení jednotlivých milníků, tj. úrovní Evropského referenčního rámce pro jazyky (A1, A2, B1, B2, C1, C2) lze skládat jazykovou zkoušku. Naše škola jako jediná instituce v jižních Čechách a jedna z mála v republice je oprávněna realizovat množství mezinárodně uznatelných jazykových zkoušek z anglického a německého jazyka (viz "Jazykové zkoušky") pod jednou střechou. 

Dotazy? Napište nám!

Děkujeme, zprávu jsme odeslali.
Hopla, něco se pokazilo. Pošlete nám raději e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.